Wyszukaj z Google

Google
 

czwartek, maja 16, 2019

Elektryczne BMW I3 na minuty. Warszawa

Cena za przejazd 1,19 zł za minutę. Siedem sekund do setki. Wolno jeździć buspasami. Elektryczne BMW i3 w usłudze Innogy.  

BMW i3 to inne auto niż hybrydowe Yariski Panek, Renault Clio Traficar i Ople Astra MiiMove test. Elektryczne BMW wciska w fotel, jest ciche i ma nietypową bryłę. To inne doświadczenie.


Innogy GO BMW i3 Warszawa

Obsługa przez aplikację jest podobna do znanych aplikacji od carsharingu. Szukamy auta na mapce, rezerwacja na 15 minut, otwieranie QR kodem. Różnice:
 • jedna stawka za minutę 1,19 zł,
 • 19 groszy za parkowanie,
 • 200 km - maksymalny zasięg auta na baterii,
 • 239 zł za wypożyczenie na 24 h,
 • automatyczna skrzynia z manetką przy kierownicy.

Przykładowy koszt przejazdu

Trasa: Warszawa Krzyżówki (Białołęka) - Warszawa Floriańska (Praga Południe): Jana Kowalczyka, Modlińska, Jagiellońska. Dystans: 8 km. Czas przejazdu po godzinie 16: 21 minuty. Koszt: 21x 1,19 zł = 24,99 zł (z 23% VAT). Faktura jest wystawiana po każdym przejeździe. Total CO2 savings: 1 kg,

bmw i3 środek
Innogy GO. BMW i3 w środku. Brak słupka z zawiasami na tylne drzwi w połowie kabiny. Otwierasz na początku przednie drzwi, a potem tylne.

elektryczne bmw i3 kokpit kierownica
Minimalizm BMW i3. Dźwignia, czy manetka zmiany biegów znajduje się po prawej stronie kierownicy.  

bmw elektryk i3 bryła innogy
GO! Innogy w oczekiwaniu na kierowcę. Nalepka z QR kodem znajduje się na szybie drzwi.

aplikacja print screen innogy bmw
Innogy BMW Warszawa. Szukaj auta na mapie i rezerwuj na 15 minut, by dotrzeć do pojazdu.

Jak się rusza?

Prawa noga na hamulec. Przycisk start (na manetce skrzyni biegów po prawej stronie kierownicy). Zwalniasz ręczny hamulec (przycisk P między siedzeniami). Wrzucasz manetką R (cofanie) lub D (do przodu). Prawa noga na gaz.


Wyłączanie BMW i3

Zatrzymujesz się. Noga na hamulcu. Przycisk P na manetce. Włącz ręczny - przycisk P między siedzeniami. Naciśnij Start/Stop na manetce. Wysiądź. Wybierz w telefonie (w appce) zakończ wynajem.

Ostrożnie. Tego pojazdu nie słychać.
Inni kierowcy widzą oczami i uszami.
Piesi to już w ogóle widzą uszami.

W elektrycznym BMW i3 jesteś dla wielu uczestników ruchu niewidoczny. Poruszasz się w niewidzialnym UFO.


2 komentarze:

 1. To ciekawe, czy momżna pojechać z Warszawy nad morze i pod drodze tankować. To znaczy ładować na stacjach dla elektrycznych samochodów. To byłoby coś. No i ciekawe czy 24h to od północy do północy. Czy może być od połowy dnia, do połowy dnia następnego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Był w Wawie wypadek z udziałem elektrycznej beemki. Na zdjęciu ze stłuczki widać, że i3 to bardzo bezpieczny samochód. BMW miało niewielkie uszkodzenie, a rywal. No cóż. Warto poszukać i zobaczyć.

  OdpowiedzUsuń