Wyszukaj z Google

Google
 

środa, kwietnia 25, 2007

Karczma CHŁOPSKIE JADŁO Gdańsk-Szeroka


Polskie Jałdo Gdańsk - karczma na ulicy Szerokiej. Restauracja z chłopskim jadłem mieści się na ulicy Szerokiej (idąc w kierunku Motławy - po prawej stronie, okna karczmy skierowane są na północ).

Pierwszy raz wymaga odwagi. Przechodząc ulicą za dnia niewiele w środku widać. Toporne, drewniane drzwi (jak do stodoły) strzegą tajemnicy tego miejsca.

Menu. Apetycznie brzmiące nazwy posiłków i dobra klasyfikacja (polewki, ptactwo domowe...) zachęca do lektury. Trudno jedynie ocenić wielkość posiłku.

chłopskie jadło gdańsk
Odziany "po chłopsku" kelner proponuje talerz z polędwiczkami przyrządzonymi na 3 sposoby i żurek. Żur za 12 zł zachwyca smakiem i bogactwem składników. Biała kiełbasa, jajko, ziemniak, skrawki mięsiwa. Do tego dwie pajdy chleba (ale jakiego chleba!), smalec.W środku jest co oglądać. Rekwizyty naszych pradziadów zdobią wszystkie zakątki przestronnej sali. Parapety wyścielone są sianem, na ramie łózka wisi pierzyna w kolorowej poszewce, a na ścianie "boży" obraz w owalnej ramie. Gra wiejska orkiestra (stereo).


karczma gdańsk
Na zdjęciu poniżej przysmak chłopski - 7 kawałków polędwicy z kaszą, kompot z jabłek - 34,5 zł. Kompot rewelacja. Kasza i mięso - jak dla mnie za dużo przypraw, niepotrzebnie dominowały nad potrawą (zwłaszcza kminek). Na koniec pozostaje słony posmak. No, ale to może specyfika tego dania.

kuchnia staropolska gdańskPrzysmak chłopski.Restauracja "Chłopskie Jadło". ul. Szeroka 33 - 35, 80-835 Gdańsk, telefon 058-301-46-54.


Strona domowa: Chłopskie Jadło.
Podobne miejsce: Karczma Gietrzwałd - Karczma Warmińska i Restauracja Swojski Smak w Gdańsku na ul. Heweliusza.
Inne restauracje w Gdańsku: Restauracje Gdańsk.

1 komentarz:

  1. Tłusto ale solidnie. Biesiada, że hej. Ten sam właściciel do Sphinx.

    OdpowiedzUsuń