Wyszukaj z Google

Google
 

środa, kwietnia 22, 2009

REMONT, PRZEBUDOWA ŁOSTOWICKIEJ (film), GDAŃSK 22.4.2009


Gdańsk, 22 kwietnia 2009. Zjazd na rowerze uilcą Łostowicką (film). Remont odcinka Armii Krajowej-Wojskiego.

To chyba najbardziej zakorkowana ulica w województwie pomorskim. Do tego dziurawa i pod górkę (szczęśliwi co mają na pokładzie automatyczną skrzynię biegów). Ofiara boomu na rynku nieruchomości. Rosnące osiedla od Kowali po Górną Orunię nie dały jej szans na bycie lubianą.

Trasa nagrania video. Lumix FX01.


Ulica Łostowicka, Gdańsk


Łączy gdański Chełm z Moreną. Przeciska się między Cmentarzem Łostowickim i Wzgórzem Mickiewicza (osiedlem domów jednorodzinnych). Jeszcze niedawno aleja kamieniarzy. To tutaj kwitł legalny handel marmurowymi nagrobkami ustawionymi ciasno w wystawowych ogródkach.

Jej święto przypadało 1 listopada. Ruch samochodowy zamierał. Najpierw od 4 w nocy kwitła chryzantemami i kolorowymi zniczami. Potem paradnie przez cały dzień przyjmowała tłumy gości.

Dziś się przeobraża. Doczekała się remontu.

Łostowicka 2009Remont Łostowickiej, 15 maja 2009. Tymczasowe przejście na Wzgórze Mickiewicza.

Łostowicka przebudowaRemont Łostowickiej, 15 maja 2009. Widok w dół Łostowickiej (w kierunku Moreny), po lewej nowa trasa, po prawej zdjęta nawierzchnia starej ulicy.

Łostowicka Gdańsk remontRemont Łostowickiej, 15 maja 2009. Widok w kierunku Chełmu, Armii Krajowej.


remont Łostowicka GdańskRemont Łostowickiej, 15 maja 2009. Przystanek Łostowicka, kierunek Kartuska.


Przebudowa ulicy Łostowickiej w Gdańsku


Pierwszy etap (Armii Krajowej - Wojskiego). Zaczęło się 17 listopada 2008 roku. Na początku ekipa uzbrojona w spychacze, koparki i wywrotki ruszyła do prac ziemnych. Skarpa musiała zrobić miejsce na drugi pas jezdni. Zbudowano mury oporowe od strony cmentarza. Na przeciwko ul. Wojskiego powstaje parking na 250 samochodów. Na lifting czeka skrzyżowanie Armii Krajowej z Łostowicką. Koszt pierwszego etapu zamknie się w kwocie 19,5 mln złotych. Zakończenie prac zaplanowano na 30 czerwca 2010 roku.

remont Wojskiego ŁostowickiejPrzebudowa Łostowickiej, 14 maja 2009. Widok z tymczasowego przystanka na wysokości kwiaciarni przy Cmentarzu. Widok na skrzyżowanie Łostowickiej z ulicą Wojskiego.

tymczasowy przystanek autobusowy GdańskPrzebudowa Łostowickiej, 10 maja 2009. Tymczasowy przystanek autobusowy na Łostowickiej.

Etap drugi (Wojskiego - Pana Tadeusza) i trzeci (Pana Tadeusza - Kartuska) zostanie ukończony w 2011 roku. Łostowicka zmieni się w dwupasmową autostradę zamkniętą dźwiękoszczelnymi ekranami. Wzdłuż niej zostanie poprowadzona ścieżka rowerowa.

Ulica Łostowicka w Gdańsku na mapie. Omijaj tą ulicę z daleka!

Inne trochę podobne posty:
Kamera na rowerze - Tesco na Chełmie przed otwarciem (09.2008)
Remont Piwnej w Gdańsku (just foto; 10.2006)
Łostowicka w dniu Wszystkich Świętych (1.11.2006)
Jak dojechać na Wzgórze Mickiewicza w Gdańsku? Autobusy.

W okolicy. Miasto planuje też przebudowę ulicy Jabłoniowej (mapa).

2 komentarze:

  1. Schodziłem dzisiaj Łostowicką. Ciekawe gdzie jutro będzie chodnik :)

    OdpowiedzUsuń
  2. CIEKAW JESTEM CZY NA SKRZYZOWANIU LOSTOWICKIEJ Z WOJSKIEGO BEDZIE SYGNALIZACJA SWIETLNA I CZY KTOS WIE GDZIE MOZNA ZNALEZC DOKLADNIEJSZA MAPKE NOWEJ LOSTOWICKIEJ? POZDRAWIAM. ZB

    OdpowiedzUsuń