Wyszukaj z Google

Google
 

poniedziałek, grudnia 07, 2009

KAYAH AKUSTYCZNIE GDAŃSK 5.12.2009 (video)


Kayah Akustycznie - Gdańsk, 5.12.2009, godzina 17:00-19:05.

sobota 5 grudnia 2009,
godzina 17:00 (pierwszy koncert;
drugi odbył się o 20:0o)


ARTYŚCI. Grudniowy Gdańsk. Filharmonia Bałtycka na Ołowiance, dookoła zimna Motława. Wigilia imienin Mikołaja. KAYAH wchodzi na scenę z zespołem: Krzysztof Pszona, Michał FOX Król, Robert Luty, Piotr Żaczek, Artur Affek, Iwona Zasuwa, Ewa Jach i Daniel Wojsa, kwartet smyczkowy Royal (skład: Izabella Szałaj-Zimak - I skrzypce, Elwira Przybyłowska - II skrzypce, Marek Czech - altówka, Michał Pepol - wiolonczela; YouTube/Royal String Quartet) oraz Nick Sinckler znany z Fabryki Gwiazd.

KAYAH AKUSTYCZNIE
trasa koncertowa: 20.11 Lublin - 21.11 Białystok -
29.11 Bydgoszcz - 30.11 Poznań - 2.12 Piła -

5.12 Gdańsk Polska Filharmonia Bałtycka na Ołowiance
-
6.12 Warszawa - 10.12 Łódź -
11.12 Wrocław - 12.12 Zabrze -
13.12 Kraków - 31.12 Koszalin


ORGANIZACJA. Było uroczyście jak to w Filharmonii na Ołowiance. Lirycznie, bo Kayah tak potrafi. Na początku było trochę bałaganu po tym jak Nick Sincler zaprosił siedzących dalej, by siedli bliżej. Frekwencja o 17:00 wynosiła ~60%. No i zaczęła się walka. Nie jeden zdobywca musiał przejść do defensywy, gdy przegrał musiał stoczyć walkę o utracone wcześniej pozycje. Spóźnieni widzowie musieli dzielnie, z biletem w ręku walczyć o zakontraktowane miejsca. Przez to zamieszanie straciłem 2 magiczne sztuczki Breta...

REKLAMA. Kayah przypomniała, że to dzięki kosmetykom sopockiego Oceanic'a tak świętnie wygląda i że wiele zawdzięcza operatorowi sieci PLUS (sponsorowi trasy koncertowej). Przed koncertem widzowie mieli okazję poznać Breta Amazzeinga (ten od magicznych sztuczek) z fundacji We Share Smiles, który po koncercie czekał przy wyjściu z kapeluszem...

KONCERT. Kayah pokazała, że jest dojrzałą artystką. Scena i widownia należały do niej. Kilka razy wychodziła do publiczności, a po zakończeniu występu wyszła drzwiami dla widzów. Było nastrojowo. Ktoś obok wzruszał się do łez. Było też bardziej żwawo. Kilku tanecznych kawałków nie dało się wysiedzieć. Pląsali młodzi i starzy. Panie i panowie. Kto znał słowa śpiewał z Kają. Był też Nick Sinckler, który wskrzesił Majkela Dżeksona.

6 grudnia Kayah wystąpiła w Sali Kongresowej. W końcu kongresówka doczekała się tej artystki. Okoliczne Rosemann'y i Natury podobno zbiły interes na kosmetykach serii AA ;)

Dojazd do Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance od strony Warszawy (Elbląg A7).

1 komentarz:

  1. Koncert niesamowity, pełen emocji, przyjemnego klimatu, pieknęgo kobiecego głosu. Kayah jest sexy.

    OdpowiedzUsuń