Wyszukaj z Google

Google
 

czwartek, czerwca 24, 2010

ANIA WYSZKONI i ORKIESTRA SYMFONIKÓW GDAŃSKICH, NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 23.6.2010


koncerty > Gdańska Noc Świętojańska

Ania Wyszkoni - "O Tylu Rzeczach" w symfonicznej aranżacji. Na gitarze Wojtek Klich.

W tym roku Noc Świętojańska w Gdańsku była również symfonicznia. 23 czerwca 2010 (w środę) na scenie ustawionej na Placu Zebrań Ludowych zagrała Orkiestra Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego. Bohaterką wydarzenia była Ania Wyszkoni (wokalistka zespołu Łzy).

Koncert nie przyciągnął tylu widzów, co symfoniczna COMA w 2009 roku a orkiestra grała tym razem drugie skrzypce. Zabrakło dłuższych partii instrumentalnych, no ale na scenie było... ciekawie.


Gdańska Noc Świętojańska 2010
ANIA WYSZKONI SYMFONICZNIE
Plac Zebrań Ludowych (Brama Oliwska)

Pojawił się Marek Sierocki - usta organizatora koncertu: Gdańskiego Archipelagu Kultury i producenta: Sceny Muzycznej Gdańsk. Było wręczenie Złotej Płyty (siódmej w karierze Ani Wyszkoni) za album "Pan i Pani". Ania zaśpiewała z Wojtkiem Łuszczykiewiczem z kapeli VIDEO ("Soft") i Maćkiem Maleńczukiem ("Besame Mucho"). Sam Maleńczuk zaśpiewał "Barmana" w koszuli sztywnego jak gips.

Uczestnicy koncertu usłyszeli piosenki z solowej płyty Ani Wyszkoni i dobrze znane przeboje zespołu ŁZY. Była "Agnieszka", "Oczy szeroko zamknięte", "Narcyz się nazywam". Zaśpiewał też Wojtek Klich - autor piosenki "Czy ten pan i pani". Był też "Bukiet Słów" z refrenem z "They Don't Care About Us" (Michael Jackson): All I wanna say is that / They don't really care about us. Artystka zmierzyła się też z "Fallin'" (Alicia Keys). Hm... to są dobre piosenki, ale niekoniecznie w wydaniu tej wokalistki.

Co jeszcze? Łzawego "Narcyza" Ania zaśpiewała z kamerą w ręku. Zgromadzeni widzowie mogli przejrzeć się na telebimie niczym w lusterku. Artystka zeszła ze sceny do "ludu zebranego ;)", by ten mógł niezdarnie pośpiewać do "Agnieszki". Było interaktywnie :). Pod koniec koncertu udało się poderwać zziębniętych widzów z siedzeń. Był bis (3 utwory), ale bez owacji, bo Ania tylko na chwilę zniknęła ze sceny, jakby nie wierząc, że zaklaszczemy.

Ania Wyszkoni przebierała się kilka razy (co widać na materiale filmowym). Motywem przewodnim garderoby był seksowny dekolt eksponujący wdzięki 30-letniej wokalistki. Fryzura dnia à la ruda chłopczyca. Mogło się podobać!


NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2010
koncert w Gdańsku

Koncert trwał od 21:45 do 23:40. Bilet kosztował 20 i 10 zł (na COMĘ w 2009 roku 77 i 57 zł). Dla widzów były przygotowane nienumerowane miejsca siedzące (krzesełka z niewygodnym, zbyt giętkim oparciem). Był stragan z koncertowymi gadżetami (świecące rogi i inne gwiezdne miecze) oraz płytami: Ania Wyszkoni solo i z ŁZAMI. Był też punkt czerpania złotego trunku.

Szkoda, że Gdańszczanie nie przybyli tłumniej. Mam nadzieję, że zwyczaj koncertów z udziałem Orkiestry Symfoników Gdańskich w Noc Świętojańską będzie kontynuowany.

Bukiet Słów + They Don't Care About Us - Ania Wyszkoni (niegdyś wokalistka zespołu Łzy) Michealowi Jacksonowi.

"FANTASTYCZNY LOT" VIDEO w wykonaniu ANI WYSZKONI I WOJTKA ŁUSZCZYKIEWICZA. Chodźmy do mnie dziś / Obejrzymy długi film / Odnajdziemy siebie w nim / Z dłonią w dłoni / Nie pójdziemy spać / Przepłyniemy noc na wznak / Zanim coś się zmieni w nas / I zapomnisz.

"AGNIESZKA" z repertuaru zespołu ŁZY w sam raz na rozpoczęcie lata. Było ciepłe lato, choć czasem padało / Dużo wina się piło i mało się spało / Tak zaczęła się wakacyjna przygoda / On był jeszcze młody i ona była młoda...


Zobacz poprzednie koncerty:
Coma Symfonicznie, Gdańsk 2009
Lady Pank Symfonicznie, Gdańsk 2008

2 komentarze:

 1. bardzo fajnie spędzone 2 godziny, widać było ogrom pracy włożony w przygotowanie widowiska

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyszkoni "O tylu rzeczach" tekst6/25/2010 03:17:00 AM

  O niewierności, o kłamstwie, o zdradzie
  O chorobie dziecka, o pobycie w Pradze
  Fryzjerskim błędzie i niemodnym stroju
  O nowym, wiśniowym kolorze w pokoju
  O za ciasnych butach i o czyjejś wierze
  O tym co ktoś mówił szczerze i nieszczerze
  O wczorajszej nocy, dzisiejszej kolacji
  O tym, czy ktoś kłamał, czy nie miał racji
  O złotym środku na wszystkie kłopoty - wiem.

  Wiem o kobietach i o ich problemach
  O byłych facetach, których już nie ma
  O wielkich fortunach i braku pieniędzy
  O tym, że ktoś kradnie i o życiu w nędzy
  Gasnącej lampie, wypalonej świeczce
  O głupiej miłości, Bóg wie o czym jeszcze
  Straconym czasie, o długich rozstaniach
  Wiem o chwilach złości, smutnych pożegnaniach
  Nieprzespanych nocach, byciu na zakręcie - wiem.

  Wiem co myślą morza, góry, oceany
  Wiem o każdym marnym słowie wyszeptanym
  O nie dobrym ojcu i dziecka niedoli
  O tym, o czym mówić nikt nam nie pozwoli
  O świadomych błędach, niechcianych wypadkach
  Zaludnionych miastach i pustych ławkach

  Wiem o tylu rzeczach, niech każdy słucha
  Zniknie z mej pamięci ta historia krucha
  Ja nie mam pamiętać, mam tylko wysłuchać.

  OdpowiedzUsuń