Wyszukaj z Google

Google
 

poniedziałek, listopada 15, 2010

ROWER W SKM - OPŁATA za PRZEWÓZ 1 zł do 31.12.2010


komunikacja > rower

Od wtorku 9 listopada do 31 grudnia 2010 rower SKM-ką ponownie można przewieźć za 1 zł (z biletem jednorazowym) i za darmo (z biletem miesięcznym niemetropolitalnym).


ROWEREM W SKM
od 9.11.2010 znów za 1 zł

Szybka Kolej Miejska obsługująca trasę kolejową Słupsk-Tczew przywróciła "letnia" promocję, która trwała do 31 października 2010 roku.

Po zakończeniu promocji, od 1 do 8 listopada przewóz roweru w SKM kosztował 3,10 zł.

bilet za przewóz roweru wózka skm trójmiastoBilet SKM na przewóz roweru lub wózka (Trójmiasto). Trasa: Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana - Gdańsk Główny. Data przejazdu: 7.11.2010. Godzina wydruku: 20:41. Cena biletu: 3,10 zł (stała opłata, niezależna od długości trasy). Z boku po prawej: bilet dla jednej osoby dorosłej na SKM. Cena: 4.50 zł (Gdynia Wzgórze - Gdańsk Gł.).

wieszak rowerowy w wagonie skmOstatni wagon SKM-ki z wieszakiem do przewozu trzech rowerów. Sopot, 7.11.2010.

Moim zdaniem jest więcej argumentów za obniżoną opłatą w okresie jesienno-zimowo-wiosennym. Dzień jest krótszy, wieczory chłodniejsze i na dłuższej trasie np. Gdańsk-Gdynia (~30 km) przyjemnie jedzie się tylko w jedną stronę. Z powrotem, po zmroku bezpieczniej wrócić kolejką. Poza tym wycofanie się z promocji po sezonie nie zwiększy znacznie przychodów SKM. Zainteresowanie tą usługą jest większe latem. Nie można też karać najbardziej wytrwałych rowerzystów dojeżdżających do pracy i szkoły do pierwszego śniegu. A do tego RoweRowe Piątki i inne akcje zachęcające mieszkańców Trójmiasta do rezygnacji z czterech kółek byłyby nieskuteczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz