Wyszukaj z Google

Google
 

wtorek, marca 29, 2011

LADY PANK SYMFONICZNIE (video) - ERGO ARENA, GDAŃSK 2011


koncerty > Ergo Arena 19.03.2011

Koncert Lady Pank z Orkiestrą Symfoników Gdańskich w Ergo Arenie 19 marca 2011. Na brzegu sceny: Janusz Panasewicz, Jan Borysewicz, Kuba Jabłoński, Michał Sitarski, Krzysztof Kieliszkiewicz. Za muzykami z Lady Pank Andrzej Szczypiorski ze znakomitymi symfonikami (ponad 40 osób).

Lady Pank koncertem symfonicznym w Sopocie rozpoczął trasę z okazji 30-lecia działalności. Kapela powstała w 1981 roku z inicjatywy Jana Borysewicza (gitarzysty i lidera grupy), który dzięki Andrzejowi Mogielnickiemu (tekściarzowi) poznał wokalistę wojskowego zespołu Desant - Janusza Panasewicza. Album "Lady Pank" z 1983 okazał się sukcesem...

Lady Pank Symfonicznie 2008
W tym samym, 50-osobowym składzie artyści wystąpili w Gdańskim Widowisku Nocy Świętojańskiej 3 lata temu. Koncert odbył się 23.06.2008 roku na Targu Węglowym w Gdańsku (w plenerze).
Zobacz: Lady Pank Symfonicznie, Gdańsk 2008


Lady Pank Symfonicznie 2011
Nagłośnienie Ergo Areny było znakomite. "Zostawcie Tytanica", "Mniej niż zero", "Zamki na piasku", "Zawsze tam, gdzie Ty", "Nie wierz nigdy kobiecie", "Zabić strach", "Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą" poprzedzane były standardami z Pucciniego, Chaczaturiana, Ravela, Mozarta i z... "Gwiezdnych Wojen" :).


Orkiestra Symfoników Gdańskich 2004-2011
Andrzej Szczypiorski z bratem Marcinem ozłocili symfonicznie nie tylko Lady Pank. Symfonicy Gdańscy odrestaurowali i podali w nowych aranżacjach również przeboje grupy Coma (2009) i szlagiery Ani Wyszkoni (2010) - wokalistki Łez.

Orkiestra Symfoników Gdańskich została założona w 2004 roku. Tworzą ją w większości absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pierwsze koncerty orkiestrowo-rockowe zagrali z Golden Life, Blendersami i Harlemem.

Zobacz: Symfonicy Gdańscy - skład (2009)
Zobacz: Ian Gillan z Wielką Orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej, Gdańsk 2009


Mniej niż zero - Lady Pank symfonicznie w Ergo Arenie, Trójmiasto 19.3.2011. Słowa Andrzej Mogielnicki. Video YouTube.

Janek - rockman na siłę
Możemy też odnotować incydent wieczoru. Jan Borysewicz przed ostatnim, bisowym numerem powiedział: "A teraz orkiestra wypierdalać". Wyjaśniam. Lider grupy Lady Pank chciał powiedzieć, że ostatnią piosenkę grają bez orkiestry.

Po tym fakcie Borysewicz i Szczypiorski odbyli rozmowę. Na scenie. A Panasewicz śpiewał. Andrzej Szczypiorski po wymianie zdań zszedł ze sceny. Po minucie Szczypiorski wrócił na scenę. Panasewicz skończył śpiewać. Szczypiorski, na znak zgody, wtulił się w otwarte ramiona Borysewicza. I wspólnie (Jan, Janusz, Andrzej) ukłonili się i zebrali oklaski.

Ale to jeszcze nie koniec. Po prezentacji członków orkiestry, gdy wszyscy stanęli na skraju sceny żegnając się z publicznością, Borysewicz znów się odezwał. Opowiedział anegdotę.

"Siedzi koleś z banku naprzeciwko mojej kobiety i patrząc w oczy mojej kobiety mówi:
- Jan jak ty to robisz, że ona tak pięknie wygląda?
A ja mówię tak:
- Przestałem ją napierdalać...
Co miałem debilowi odpowiedzieć?".

I podobno nie był pijany, bo jak powiedział na pytanie z widowni:
"- Ja piłem do 5 nad ranem. O trzeciej 3 godziny śpiąc przyjechałem na próbę. Dalej nie położyłem się do łóżka. Jestem najebany..? Nie! Ta-dannn."

* * *

Polecam każdy koncert z udziałem Orkiestry Symfoników Gdańskich. Mam nadzieję, że nie wyjadą w trasę koncertową z Lady Pank albo z Comą i że na Gdańskie Widowisko Nocy Świętojańskiej będzie gotowy nowy projekt z kolejnym wykonawcą.


Zobacz na tym blogu:
Koncert roku 2010! Leszek Możdżer na Targu Węglowym, Gdańsk 2010 - Lechu też potrafi zaczarować.

1 komentarz:

  1. Mogielnicki dla Lady Pank3/29/2011 05:49:00 AM

    "Tańcz, głupia tańcz", "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Zamki na piasku", "Wciąż bardziej obcy", "Vademecum skauta", "A to ohyda", "Sztuka latania", "7-me niebo nienawiści", "Stacja Warszawa", "Strach się bać", "Dobra konstelacja", "Fabryka Małp", "Wspinaczka, czyli historia pewnej rewolucji

    OdpowiedzUsuń