Wyszukaj z Google

Google
 

sobota, marca 12, 2011

STARBUCKS GDAŃSK | WRZESZCZ MANHATTAN

kawiarnie > Gdańsk Wrzeszcz, CH Manhattan

Pierwszy Starbucks w Trójmieście już 5 kwietnia 2011! Starbucks Gdańsk w CH Manhattan we Wrzeszczu - długo oczekiwane otwarcie.

Najbardziej znana na świecie sieć kawiarni - Starbucks - otworzy swe podwoje w Centrum Handlowym Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu. Swoją działalność rozpocznie 5 kwietnia o godzinie 14:00 (oficjalnie data została potwierdzona na Facebooku). Wiadomo już, że będzie na parterze Manhattanu a obsługa jest już prawie skompletowana.

Starbucks GdańskStarbucks - Google Images.


STARBUCKS OFERTA
menu, asortyment, produkty, co można kupić? napoje, ciastka

Starbucks jest amerykańską marką, która swoje filie ma w 54 krajach. W Polsce jak dotąd powstało 9 takich kawiarni (Warszawa 5x, Wrocław 2x, Kraków, Poznań). Oferuje przede wszystkim bardzo dobrej jakości kawę, ale posiada w swojej ofercie również gorące czekolady w różnych smakach, herbaty i mrożone napoje.

Wszystko to w czterech różnych rozmiarach (short, tall, grande i venti). Co bardzo miłe, kubek, w którym bierzemy napój na wynos jest podpisywany naszym imieniem.

Pojemności kubków Starbucks:
 • short 237 ml (8 oz.)
 • tall 354 ml (12 oz.)
 • grande 473 ml (16 oz.)
 • venti 591 ml (20 oz.)
Starbucks proponuje też przekąski w formie kanapek oraz desery, takie jak ciasta, tarty i muffiny.

ciastka starbucksFan Page Starbucks'a ma 19.983.167 fanów. Starbucks Polska na Facebooku polubiło 2.661 osób. Ilu fanów będzie miał Starbucks Gdańsk? Dane z 13 marca 2011.


KUBKI STARBUCKS
termokubki, termos, kubki wielokrotnego użytku, ackesoria

Osoby lubiące mieć pod ręką ciepłą kawę lub herbatę nie tylko w kawiarni, mogą zakupić bardzo wygodne kubki i termokubki. Te drugie są wyjątkowe nie tylko ze względu na różnorodny i zmieniający się co sezon wygląd, ale też praktyczność. Są to chyba jedyne termokubki, które można swobodnie wrzucić do torby, bez obaw, że ich zawartość się wyleje.

Mapa. Starbucks Gdańsk, al. Grunwaldzka 82, 80-244 Gdańsk.

Ponadto przychodząc z nim do którejś z polskich kawiarni, ma się zniżkę 1zł na ciepłych napojach. Co również ważne, dbając o komfort klienta Starbucks bezpłatnie udostępnia prąd i bezprzewodowy internet, a dla tradycjonalistów gazety do poczytania przy kawie.


STARBUCKS W FILMIE
product placement, brand placement, sturbacks

Ta kultowa firma, jeszcze zanim otworzyła swoją pierwsza kawiarnię w Polsce była doskonale znana z wielu produkcji filmowych. Wystarczy wspomnieć "Masz wiadomość" z Meg Ryan i Tomem Hanksem, gdzie Starbucks był tłem dla wielu spotkań.

kliknij, by obejrzeć film
starbucks filmYouTube (video). Starbucks w filmie: The Devil Wears Prada, Shrek 2, Sex and the City, The Terminal, The good company, License to Wed (John Krasinski), Made of Honor.

Podobnie w filmie "Seks w wielkim mieście" - gdzie bohaterka grana przez Sarah Jessica Parker przeprowadzała casting na asystenta. W serialu pod tym samym tytułem też zdarzało jej się pijać kawę z tej sieciówki, podobnie jak Meryl Streep w "Diabeł ubiera się u Prady" czy Sandra Bullock w "Miss Agent". Dużą rolę Starbucks "odegrał" w filmie "Jestem Sam", w którym to bohater garny przez Seana Penna pracował w tej kawiarni. Powszechność kawiarni Starbucks w filmach z pewnością przyczyniła się do ich popularności na całym świecie.


STARBUCKS w POLSCE
lans czy nie lans, bez wyboru mleka, ale Fair Trade

Popijanie kawy z charakterystycznego kubka z logiem syreny określane jest mianem żałosnego lansu, nie zmniejsza to jednak tłumów w tych kawiarniach. Trudno też odmówić jakości kawom tam serwowanym.

Szkoda tylko, że w polskie filie nie mają takiego wyboru produktów jak te, które widujemy w filmach. Przede wszystkim nie ma wyboru w rodzajach mleka (pełnotłuste, półtłuste, odtłuszczone, sojowe) dodawanego do kawy. Miejmy jednak nadzieję, że to tylko kwestia czasu.

Cieszy natomiast to firma dąży do serwowania produktów oznaczonych jako FairTrade i angażuje się, z lepszym lub gorszym skutkiem, w akcje mające na celu ochronę środowiska. Aby wyrobić sobie własną opinię o sieci Starbucks i kawie w niej serwowanej najlepiej samemu udać się do Gdańskiej filii - już w przyszłym miesiącu. /jes/

Zobacz:
Starbucks - profil na Facebooku
Starbucks Polska - oficjalny serwis

Starbucks - Wikipedia - że od 1971
Inne kawiarnie w Gdańsku opisane na tym blogu

Furtka dla mniej uważnych: starbaks w Gdańsku. Manhatan Wrzeszcz Sturbacks. Z własnym kubkiem taniej (własnym, ale kupionym w Starbuksie). Promocje Starbuks.

3 komentarze:

 1. czy ktoś wie ile płacą za godzinę pracy i jaki jest rozkład zmian w tygodniu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ponoć 7zł/h brutto ;/

  OdpowiedzUsuń
 3. To mniej niż w McDonaldzie!

  OdpowiedzUsuń