Wyszukaj z Google

Google
 

czwartek, czerwca 04, 2009

ZACZĘŁO SIĘ W POLSCE, KONCERT KYLIE, GDAŃSK STOCZNIA, 4 czerwca 2009


4 czerwca 2009. Dwudziesta rocznica Upadku Komunizmu i Odzyskania Wolności w Europie Środkowej. Rocznica (prawie) wolnych wyborów parlamentarnych w 1989 roku. Uroczystości polityczne odbyły się na Wawelu na na wypadek, gdyby Związek Zawodowy Solidarność chciał zademonstrować siłę na swoim podwórku.

ZACZĘŁO SIĘ W POLSCE
1989 -2009, 4 czerwca

Część artystyczna odbyła się na terenie Stoczni Gdańskiej z udziałem +/- 70 tysięcznej widowni. Na 40-metrowej scenie pojawiali się kolejno: Lombard oraz Tomek Lipiński & Tilt, Kombii, Kora. Gwiazdami wieczoru był zespół Scorpions i boska Kylie Minogue. Polskie gwiazdy nie porwały tłumu. Miały raptem po 30 minut na występ. Poszły szlagiery i to mogło się podobać. Między występami na telebimach po obu stronach sceny można było obejrzeć filmowe wspomnienia ze schyłku PRL.

Scorpionsi pokazali, że na artystyczną emeryturę jeszcze się nie wybierają. Moc gitar, perkusji i wokalu Klausa Meine robiła wrażenie. Kylie czarowała wdziękiem. Scenografia, stroje tancerzy i kreacje wokalistki zmieniały się z piosenki na piosenkę. Koncertowe aranżacje przebojów wsparte pomysłowymi wizualizacjami były ucztą dla uszu i oczu. Spektakl trwał 1,5 godziny.

Na scenie pojawili się także: Lech Wałęsa, Bogdan Borusewicz, Jerzy Borowczak, Ludwik Prądzyński i Bogdan Felski. Autorzy strajku z 14 sierpnia 1980 roku. Panowie solidnym pchnięciem przewrócili wielkie, czerwone domino. Każdy z dwudziestu bloczków symbolizował komunizm w jednym z krajów Środkowej i Wschodniej Europy.

- Zapamiętajcie, to my uruchomiliśmy te procesy, ale przekazaliśmy je narodowi. Resztę naród musi zrobić sam, bo demokracja na tym polega, że to my wszyscy przez udział możemy zmieniać rzeczywistość. Wierzę, że zrobicie to lepiej niż my - powiedział Wałęsa.

Zobacz program imprezy: ECS/4czerwca.doc


KONCERT KYLIE MINOGUE
Stocznia Gdańska, godz. 23.20


Kylie Minogue - Wow.

Kylie Minogue - Kids.

Kylie Minogue - Love At First Sight

Follow Kylie's backing singer Dawn Joseph at their show in Gdansk, Poland June 2009.


KONCERT SCORPIONS
Stocznia Gdańska, godz. 22.00


Scorpions w Gdańsku - Send me an Angel. Rocznica Wyborów 4 czerwca 1989. Upadek Komunizmu - koncert w Gdańskiej Stoczni.


Już za rok, 31 sierpnia 2010 będziemy obchodzić 30. rocznicę powstania Solidarności. Ministerstwo Finansów zarezerwowało 35 mln złotych na organizację przyszłorocznej imprezy. Spektakl ma wyreżyserować Robert Wilson na zlecenie Europejskiego Centrum Solidarności.

Zobacz:
Ian Gillan - koncert z Orkiestrą Filharmonii Gdańskiej, Gdańsk 22.8.2009

MTV Gdańsk Dźwiga Muzę, 11-12.7.2009

wałęsa domino, wydarzyło się w gdańsku, zaczęło się w gdańsku, kylie stocznia gdańsk, skorpions, efekt domina

1 komentarz:

  1. ja się czułam, jakby Kylie zabrała nas w morską podróżą po portowych miastach nad oceanami, gdzie tętni wieczorne życie <33

    OdpowiedzUsuń