Wyszukaj z Google

Google
 

piątek, marca 12, 2010

THE SOVIET STORY (film) - ZBRODNIE STALINA, HISTORIA ZWIĄZKU SOWIECKIEGO


Świetny dokument o genezie drugiej wojny światowej, rodzeniu się nazizmu i komunizmu, zbrodniach Stalina (Wielki Głód na Ukrainie 1932/33, Katyń 1940, deportacje, eksperymenty medyczne w Gułagu), współpracy NKWD z Gestapo przed czerwcem 1941 roku...

Film The Soviet Story (reżyseria Edvins Snore) zdobył "Mass Impact Award" na Boston Film Festival 2008. Materiały do filmu były zbierane przez 10 lat. Wywiady z świadkami, historykami, politykami były nagrywane przez 2 lata. Na flimie znajdują się nie publikowane wcześniej materiały video, zdjęcia i dokumenty.

Związek Sowiecki zabił 20 mln dzieci, kobiet i mężczyzn. Im jest dedykowany film.

1923/33 wielki głód na Ukrainie (7 mln ofiar)

Stalin w latach 1937-41 zabija 11 mln wrogów ludu.NKWD szkoli Gestapo.


Sowieci używają niemieckich obozów koncentracyjnych po zakończeniu wojny, po 1945 roku. Po wojnie wysiedlano też mieszkańców okupowanych krajów bałtyckich. Do ich domów wprowadzali się Rosjanie.


Nazistowskie pozdrowienie w rosyjskim parlamencie. Rodionow, były minister zagraniczny Rosji: "Rosyjskie media pracują przeciwko Rosji i jej obywatelom, ponieważ są w rękach żydowskiej mafii". Egzekucja rosyjskich narodowych socjalistów.

Norman Davies, Mikhail Gorbachev, Viktor Suvorov, Vladimir Bukovsky, George Watson, Natalia Lebedeva, Françoise Thom, Vladimir Karpov, Nicolas Werth, Sergey Sluch itd - to osoby, które udzieliły wywiadów.

O filmie:
www.sovietstory.com

1 komentarz:

  1. niezwykły, wstrząsający, potrzebny, prawdziwy do bólu, czasami trudno zdobyć się na komentarz, każdy licealista powinien go obejrzeć, uzmysławia, że tak naprawdę nic się nie skończyło i że wszystko ciągle jeszcze raz może się zdarzyć, chylę czoła przed autorami...

    OdpowiedzUsuń