Wyszukaj z Google

Google
 

środa, sierpnia 25, 2010

GDAŃSK: WIELKA ZBROJOWNIA - OGIEŃ W PODZIEMIACH (foto+video), 23.8.2010


strażacy wielka zbrojownia gdańsk23 sierpnia 2010, godz. 15+. Gdańsk. ul. Tkacka.

Poniedziałek 23 sierpnia 2010. Po godzinie 14:00 z podziemi Wielkiej Zbrojowni (1602-1605) w Gdańsku zaczął wydobywać się dym. Na miejsce została wezwana Straż Pożarna. By dostać się do piwnic arsenału konieczne było sforsowanie okiennic od strony Targu Węglowego i bramy od strony ulicy Tkackiej. Dzięki tej operacji dym został odprowadzony na zewnątrz, a strażacy mogli wejść do środka w poszukiwaniu źródła ognia. Podziemia Wielkiej Zbrojowni przypominają labirynt. Strażacy wchodzili kolejno przywiązani do siebie sznurem. Z piwnic zostały wyniesione dwie butle z gazami technicznymi. Palił się skład szybu wentylacyjnego, w trudno dostępnym miejscu, zlokalizowany dzięki kamerze termowizyjnej. Przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia przez ekipę remontującą podczas cięcia blach. Temperatura powietrza w pomieszczeniu, w którym znajdowało się źródło ognia wynosiła ponad 300 °C.


Poniedziałek 23 sierpnia 2010, Gdańsk, ul. Tkacka. Ogień w Wielkiej Zbrojowni (video). Strażacy z aparatami i butlami powietrznymi wchodzą do podziemi, by zlokalizować źródło ognia.

Poniedziałek 23 sierpnia 2010, Gdańsk, ul. Tkacka. Ogień w Wielkiej Zbrojowni (film). Strażacy wyciągają butle z gazami technicznymi. Groźba wybuchu zażegnana.


GDAŃSK: POŻAR W WIELKIEJ ZBROJOWNI (zdjęcia)


Opisy zdjęć wkrótce.

GCBA 8/50 renault Kerax strażCiężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 8/50 zbudowany na podwoziu Renault Kerax. Silnik 420 KM (zgodny z EURO 3). Napęd terenowy 6x6. Kabina jednomodułowa, trzyosobowa. Wyposażenie zabudowy pożarniczej: dwustopniowa, odśrodkowa pompa niskiego ciśnienia marki RUBERG o wydajności 5.000 l/min, zbiornik na wodę 8000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy 1000 litrów. Zwijadło szybkiego natarcia z wysokociśnieniowym wężem o długości 40 metrów zakończonym prądownicą (40 bar). Na dachu: działko wodno-pianowe o wydajności 5000 l/min...
Państwowa Straż Pożarna - logo na drzwiach wozu strażackiego.

tkacka gdańsk wolne miastoGdańsk ulica Tkacka i dalej Węglarska. Zapach dymu roznosił się daleko. Ogródki pobliskich restauracji były puste.

Zobacz:
zabytkowy wóz strażacki (Steyr) w Pluskach


Pożar w zbrojowni. Akcja strażacka w Gdańsku. Wozy strażackie, Straż Miejska, Policja. Photo, red.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz