Wyszukaj z Google

Google
 

niedziela, lipca 13, 2008

JAZZ LADIES FESTIVAL 2008, NOUVELLE VAGUE


NOUVELLE VAGUE Gdynia 2008Nouvelle Vague i www.ladiesjazzfestival.pl


Emanacja kobiecości na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Koncert Nouvelle Vague zakończył Jazz Ladies Festival 2008. W niedzielę 13 lipca, o godz. 20 przy oklaskach tłumnie zebranej publiczności na scenę wyszły Melanie Pain i Nadeah Miranda oraz 4. osobowa ekipa muzyków (kontrabas, perkusja, gitara, klawisze).

Panie znakomicie uzupełniały się na scenie.

Melanie Pain (brunetka) - grzeczna dziewczynka o słodkim głosie, dreptająca po scenie, uwodząca francuskim akcentem, potrafiła zaskoczyć teatralną widownię. Poprosiła o wsparcie wokalne - gromkie FUCK! Publiczność ćwiczyła spazmatyczne FUCK, a Malanie grymasiła... Na nic zdała się szukanie inspiracji w wyobrażeniu sobie orgii na widowni.

Nadeah Miranda - nieokiełznana kocica, dzika i kobieca, flirtująca z publicznością. Porywała publiczność do śpiewu i tańca zobacz. Sprawiała, że widownia czuła się, jak na koncercie rockowym. To była jej scena. To był jej wieczór. Bawiła się słowami, zaczepiała muzyków, w tańcu ograniczał ją tylko przewodowy mikrofon.

Taka mieszanka ekspresji i chill out'u musiała skończyć się owacją na stojąco i podwójnym bisem. Panie i muzycy nie zawiedli. Szczególnie porywający był cover Sweet Dreams Annie Lennox (Eurythmics), którego nie znajdziemy na płytach Nouvelle Vague.

Jazz Ladies Festival 2008 zakończony.

* * *

Nouvelle Vague koncertowo:

Melanie Pain

Znalezione na YouTube - Nouvelle Vague - Blue Monday w wykonaniu Melanie Pain. Nagranie z VOLT Fesztivál 2008. Cytuję, bo dobra jakość audio-video. Oczywiście ten utwór był też na Jazz Ladies Festival 2008 w Gdyni.

Nadeah Miranda

Żywiołowa Nadeah Miranda i perkusja.


* * *

Nouvelle Vague na Jazz Ladies Festival:

Prosto z Teatru Muzycznego - ostatni dzień Jazz Ladies Festival 2008.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz