Wyszukaj z Google

Google
 

wtorek, sierpnia 25, 2009

SOLIDARITY of ARTS: NINA HANGEN, MYSLOVITZ, JANERKA, IAN GILLAN, 22.8.2009


Gdańsk Targ Węglowy, sobota 22 sierpnia 2009. Koncert "PRZESTRZEŃ WOLNOŚCI - DZIWNY JEST TEN ŚWIAT" w ramach festiwalu SOLIDARITY OF ARTS odbywającego się w Gdańsku między 15 sierpnia a 20 września 2009. Festiwal SOLIDARITY OF ARTS odbywa się zamiast Festiwalu Gwiazd.

Na scenie wystąpili: Tosh meets Marley, Lech Janerka, Nina Hagen, Myslovitz i Ian GILLAN (wokalista Deep Purple, Black Sabbath) z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.


O koncercie w mediach:

"Zagra także punkrockowa dama Nina Hagen, która ma na koncie nie tylko ekscentryczne, pełne artyzmu wizje, ale też epizod opresyjny - pochodząca z NRD wokalistka przez jakiś czas ukrywała się... w Gdańsku." Czytaj: Marcin Mindykowski, Gdańsk: Koncert "Dziwny jest ten świat - Przestrzeń wolności" - Polskatimes.pl, 21.8.2009

Relacja video z koncertu:

LECH JANERKA - Jezu jak się cieszę, GDAŃSK - SOLIDARITY OF ARTS 2009

NINA HAGEN cover RIDERS ON THE STORM (THE DOORS), GDAŃSK SOLIDARITY OF ARTS 2009

MYSLOVITZ - SPRZEDAWCY MARZEŃ, GDAŃSK - SOLIDARITY OF ARTS 2009

MYSLOVITZ PEGGY BROWN live, GDAŃSK KONCERT: DZIWNY JEST TEN ŚWIAT - PRZESTRZEŃ WOLNOŚCI

IAN GILLAN - WHEN A BLIND MAN CRIES, GDANSK SOLIDARITY OF ARTS 2009

Wywiad Marcina Mindykowskiego (Polskatimes.pl/ian, 21.8.2009) z Ianem Gillanem

Koncert "Dziwny jest ten świat" ma być protestem artystów przeciwko różnym formom przemocy. Myślisz, że muzyka ma taką siłę?

Muzyka, choćby ta najprostsza, popowa, jest częścią kultury. Nawet w tych najgorszych czasach, we wczesnych latach 70., kiedy byłem jeszcze dzieckiem, a na świecie trwała zimna wojna, mniej liczyło się to, czy drzwi stoją otworem dla dyplomatów, a bardziej to, żeby były otwarte dla sportu, teatru, tańca, muzyki... Pamiętam moje pierwsze spotkania z ludźmi, którzy byli uwięzieni w bloku sowieckim. Mówili mi, że kiedy docierała do nich muzyka rockowa, byli nią absolutnie poruszeni, bo zdawali sobie sprawę, że na zewnątrz żelaznej kurtyny żyją dzieciaki, które myślą tak samo... zobacz wszystko

* * *
Zobacz też:
Festiwal Gwiazd 2008 - Andrzej Grabowski "Jestem jak motyl"
Festiwal Gwiazd 2007 - David Lynch "Inland Empire"

2 komentarze:

  1. Co do p. Mindykowskiego - chyba Marcin, a nie Maciej (raz piszesz tak, raz tak - jak już tak często powołujesz się na autora, to chociaż rób to poprawnie/konsekwentnie ;)).

    OdpowiedzUsuń
  2. Słuszna uwaga. Oczywiście Marcin!

    OdpowiedzUsuń