Wyszukaj z Google

Google
 

niedziela, sierpnia 03, 2008

KLUB PISARZA - RIVIERA LITERACKA. GDAŃSK ul. MARIACKA


Klub Pisarza - Gdańsk, ul. Mariacka.

"Riviera Literacka. Obiady ze sztuką. Desery z literaturą. Kolacje z muzyką. Wieczory przy kominku" - czytamy na witrynie. Miejsce urokliwe, jak przystało na ulicę Mariacką. Klub Pisarza mieści się tuż przy kościele Mariackim. Z brukowanej uliczki inspirującej zakochanych i fotografów o każdej porze roku wchodzimy schodami na werandę. O godzinie 14 nie ma wielu gości...

Klub Pisarza to trzy poziomy w kamienicy, weranda i ogródek pod piwnymi parasolkami.


kamienica przy Mariackiej GdańskZakamarki piętra...

Klub Pisarza na Mariackiej w Gdańsku...z widokiem na parter. Na górę wchodzimy kręconymi, drewnianymi schodami.

gra świateł w Klubie PisarzaWysoki sufit i...

Riviera Literacka...Lynch'owa piwnica.

Mariacka ulica Klub PisarzaWidok na Mariacką.

weranda Riviera LiterackaWeranda w cieniu Kościoła Mariackiego. Po lewej stronie werandy znajduje się taras ze stolikami.


Przed wejściem stoi tablica z daniem dnia. Dzisiaj będzie Rolada ze schabu nadziewana boczkiem i śliwkami w sosie z czerwonego wina podawana z ryżem - 27 zł.


Rolada ze śliwkami w winieHit Dnia! Rolada. Smaczne. Chociaż ryżu zabrakło. Przyjechały ziemniaczki bez uzgodnienia :(

Restauracja Klub PisarzaSałatka z kurczakiem i pieczywko - 15 zł. Niczego sobie.


Mus czekoladowy podawany na ciepło - 12 zł. Piwo Żywiec (beczka) - 7 zł. Mojito - 17 zł (choć drugi raz nie zaryzykuję kupna mojito tutaj, było przelane mineralką). Margherita - 17 zł (dobra!). Studenci płacą 10% mniej.

Obsługa. Urocze kelnerki nadrabiają brak doświadczenia uśmiechem. Widać, że jest to dla nich pierwsza taka lub sezonowa praca. Serwetki na stoliku na żądanie, czy konieczność poszukiwania obsługi po skończonym posiłku (by coś domówić), to oczywiście niuanse ;).

Ogólnie - dobrze zapowiadająca się restauracja.


Ulica Mariacka 50/52. Klub Pisarza - Riviera Literacka. Parking przy ul. Św. Ducha lub przy ul. Piwnej (Piwna w sezonie letnim jest wyłączona z ruchu).


* * *

Lata świetności Klubu Pisarza to połowa lat siedemdziesiątych. Wpadali tu ponoć na kielicha Zbigniew Herbert, Czesław Miłosz, Ernest Bryll, Mieczysław Czychowski, Edward Stachura, Jerzy Kamrowski, Jerzy Afanasjew, Stanisław Hebanowski, Zbigniew Żakiewicz, Ryszard Stryjec i stryj Donalda Tuska Bronisław „Buni” Tusk. W roku 1975 lokal na Mariackiej odwiedził sam Günter Grass.

Więcej o historii www.rivieraliteracka.pl

W pobliżu znajduje się: CICO (restauracja na ul. Piwnej).

2 komentarze:

  1. Swietna, profesjonalna obsluga! Warto naprawde warto

    OdpowiedzUsuń
  2. Fantastyczne miejsce, romantyczne, urokliwe, z profesjonalna obsluga... Szczegolnie polecam wieczorem przed 21.00 kiedy przy lampce dobrego wina mozna roskoszowac sie rowniez cudownym glosem pani ktora spiewa tam na zywo.
    Na pewno zawitam tam przy okazji kolejnych wczasow w Sopocie i Gdansku.

    OdpowiedzUsuń